+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Успішний продаж Амазон-бізнесу

  1. 4b.ua
  2. »
  3. Кейси
  4. »
  5. Успішний продаж Амазон-бізнесу
Олег Пуценко – Юрист корпоративного отдела компании 4B
Олег Пуценко
Юрист корпоративного відділу компанії 4B
Дата публікації:

06

серпня, 2021

Ще кілька років тому, під час продажу Amazon-бізнесу, найчастішими питаннями були: Чи можливо продати бізнес? Де знайти покупця? Як правильно оцінити бізнес? Сьогодні ринок продажу готового онлайн-бізнесу більш розвинений, на ринку з’явилося безліч покупців, брокерів, посередників, агрегаторів.

Змінилися і пріоритети продавців. На перше місце вийшли бажання максимізувати вартість угоди і оформити все максимально правильно. Про перший досить докладно розказано в матеріалі наших партнерів “Sell Your Business”, а ми сьогодні поговоримо про другий аспект – правильний документальний супровід купівлі-продажу готового бізнесу.

Портрет клієнта

Продаж бізнесу – нелегка справа, адже не кожен підприємець морально готовий віддавати результати своєї багаторічної кропіткої роботи навіть за великі гроші. Але іноді ситуація складається так, що продати бізнес є дійсно доцільним і правильним рішенням.

До нас звернувся Андрій Стецюк, засновник компанії Grill Trade LLC, який хотів продати свій бізнес і отримати юридичний супровід такої угоди, і ми з радістю погодилися йому допомогти!

Компанія кілька років успішно займається продажем товарів на торговому майданчику Амазон, а саме різних пристосувань, таких як грилі для пікніка і відпочинку на природі.

Один з американських фондів зацікавився покупкою бізнесу Андрія, так як бачив в ньому можливість для отримання вигоди в майбутньому і розраховує на зростання клієнтів і продажів, в наслідок, і окупності всього проекту. Ми ж вирішили взятися за цю справу і довели її до кінця.

Опис проблеми

Спочатку клієнт до нас звернувся з проханням супроводу такої угоди купівлі-продажу бізнесу, а також, щоб ми провели перевірку/аналітику юридичних положень договору і всіх супровідних документів.

Основним побоюванням Андрія було саме те, що в договорі купівлі-продажу бізнесу (Asset Purchase Agreement, далі APA) є якісь неоднозначні положення, чи пункти, які можуть надати такій угоді небезпеки. В першу чергу, це неможливість отримати виплату від Покупця, або ж якісь інші частини всієї суми угоди. Найстрашніше питання, яке завжди хвилює підприємців в такій ситуації, це: «А чи отримаю я взагалі кошти, і чи не обмане мене Покупець?». І це абсолютно логічно, адже, незважаючи на всі фактори, гроші – це саме те, заради чого все і робиться.

Спосіб вирішення проблеми

Так як Покупцем в договорі виступав серйозний американський фонд, то ми були впевнені в тому, що попередній текст такої угоди буде на вищому рівні.

Все так і сталося, велика частина тексту була дійсно професійно написана і складена. Але потім, під час детальної аналітики APA, було знайдено кілька спірних моментів, один з яких і є «родзинкою» цього матеріалу.

Коли дрібні питання за договором були улагоджені з юристами Покупця, ми перейшли до найбільш нас хвилюючому – в одному з останніх розділів договору був один невеликий пункт, який повністю міняв положення багатьох (понад 5 положень і пунктів даного договору).

«Вважається, що після слів «включає» і «в тому числі» в цій Угоді слідує фраза «без обмежень».

Здавалося б, чого тут страшного? Але не все так просто, якщо вникнути в підтекст цієї фрази, то можна отримати багато ситуацій, коли таке додавання слів «без обмежень» в договір, надає будь-якій із Сторін широку можливість інтерпретації. І таким становищем можна було б скористатися як в благих цілях, так і не в дуже.

Наприклад:

Asset Purchase Agreement - Успешная продажа Амазон-бизнеса
Рішенням ситуації ми бачили лише обговорення даного питання під час переговорів з юристами і, на щастя, нам вдалося довести на конкретних прикладах з APA, що це положення вимагає змін і відображення в договорі в зовсім іншому вигляді.

Після не довгих переговорів ми змогли прийти з ними до нового формулювання, що було затверджено, і до взаємовигідного рішення даної проблеми.

Результат

Таким чином ми вирішили один з основних спірних питань даної угоди, щоб максимально захистити нашого клієнта від потенційних неприємностей і несподіванок в продажі бізнесу.

Андрій залишився задоволений нашою виконаною роботою, адже завдяки тому, що ми змогли донести свою позицію Покупцеві і прийшли до прийнятного формулювання положень договору, Клієнт позбавився від страхів двоякої інтерпретації положень договору!

Положення в договорах потрібно перевіряти дуже уважно, адже навіть нешкідливий, на перший погляд, текст може стати причиною втрати коштів. Звертайтеся до нас, ми з радістю допоможемо Вам в супроводі продажу або покупки готового онлайн-бізнесу!

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua