Готуємось до громадянства за інвестиції: основні правила, документи, терміни
- 4b.ua
- »
- Публікації
- »
- Юрисдикції
- »
- Готуємось до громадянства за...

Начальниця відділу e-Commerce компанії 4B
20
Зупинимося більш детально на другому варіанті, розглянемо чи насправді все так страшно як розказують і чим не варто зневажати на шляху до омріяного паспорта.
Основні правила
Основне правило таких програм це відповідність інформації і документів заявника вимогам та його фінансовий внесок у економіку країни. Держава, надаючи громадянство новій особі має пересвідчитися, що цей громадянин не стане її потенційної проблемою на міжнародному рівні. Тому, звичайно, для тих, хто знаходиться під різними санкціями або має судимості, участь у програмі завершиться на етапі перевірки особи.
Звернути увагу варто і на віковий ценз членів сімей заявників. Зміни в умовах відбуваються часто, тому за цим правилом потрібно слідкувати, щоб не це не стало причиною відмови. Так само і статус особи, яка буде вписана в заяву, оскільки коло учасників може бути обмежене родинними зв’язками першого або максимум другого коліна (діти, мати, батько, дід, бабуся, сестра, брат).
Відкритість та прозорість всіх даних, вказаних в заяві це пріорітет для міграційних органів. Треба бути готовим, що будь-які дата народження, місця банківських вкладів, навчання рандомно перевіряються та аналізуються приймаючою країною. Так, можна сказати, що грошові інвестиції мають гарантувати, що особа «замовляє музику», але рішення може схилитися не на її користь, якщо будуть виявлені підроблення.

Не дивлячись на те, що ви фактично “купуєте” громадянство, ваші документи все одно будуть ретельно перевірятися приймаючою стороною
Різниця між ними невелика, оскільки це всеодно визначені державою інституції чи підприємства, які мають фінансове забезпечення за рахунок CIB програм. Єдине, що можна обрати це дохідність таких закладів для заявника, оскільки вкладаючи в туристичні об’єкти можна розраховувати на отримання інвестиції від готелів. Внесок як пожертвування на розвиток культури, науки чи мистецтва не принесе додаткових доходів.
Під час обрання інвестицій також пам’ятаємо про те, що вони будуть ретельно перевірені. В цьому випадку краще декларувати тільки ті кошти, походження яких можна підтвердити документально. Цей пункт досить часто стає вирішальним під час прийняття рішення в справі заявника.
Документи та вимоги до них
Безумовно, одна з перших вимог, це точний переклад оригіналів на мову країни подачі заяви. Не варто зневажати цим пунктом, оскільки всім відомий факт «дешева риба — погана юшка» змусить знову повертатися до перекладача. Краще одразу обрати кваліфікованого спеціаліста або бюро, щоб уникнути жодних питань до тексту документу та отримання уточнюючих запитів (або навіть відмови) від приймаючої країни.
Особливо це стосується транслітерації контактних даних – прізвищ, імені, по батькові, топографічних назв, навчальних закладів та ін.
Переклад документів також має бути засвідчений нотаріусом. Наприклад, в Україні засвідчити вірність перекладу може будь-який нотаріус, а відповідно 38 Закону України «Про нотаріат» і консульські установи України можуть здійснювати цю дію. Тому навіть якщо особа терміново виїхала за кордон, вирішити це питання буде можливим. Не варто забувати, що на аркушах не має бути виправлень, дописок та іншого, оскільки такий документ не буде прийнятий для засвідчення (навіть смайлики не можна олівцем написати).
Апостилювання є обов’язковим майже у всіх відносинах між державами та іноземними громадянами. В Гаазі (Нідерланди) в 1961 році була підписана Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, до якої приєдналися більше ніж 90 країн. Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав-учасниць Конвенції. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Кожна деталь у документах, які ви подаєте для отримання громадянства, дуже важлива: якість перекладу та транслітерації імен, повнота та достовірність інформації, правильне їх засвідчення.
- ті, що підтверджують особисті дані;
- ті, що підтверджують фінансовий стан заявника та його сім’ї;
- ті, що підтверджують відповідність обраній програмі інвестицій.
Звичайно, що можуть виникати і додаткові запити залежно від кожної ситуації окремо.
Найголовніше завдання першої групи – максимально розкрити інформацію про особу. Сюди можна віднести копії внутрішнього та закордонних паспортів, резидентських карт, свідоцтва про народження, усиновлення, укладення чи розірвання шлюбу. Якщо впродовж життя змінювали ім’я, то необхідно підкріпити цей факт відповідним свідоцтвом.
Окрім цивільного стану треба пересвідчитись в наявності документів, що підтверджують отримання вищої освіти (дипломи спеціаліста, бакалавра, магістра) – особливо важливий пункт для дорослих дітей; підтверджують адресу заявника. Деякі країни бажають також ознайомитись з військовим квитком, хоча це може бути і додатковий запит.
Особливу увагу потрібно приділити автобіографії заявника та всіх членів його або її сім’ї. Не варто вигадувати факти про себе чи про уявного діда чи бабусю, оскільки міграційні служби мають право перевірити це. Готуючи інформацію тримайте родинні записи чи фотографії наготові, вони можуть знадобитися та й Ви зайвим разом згадаєте сімейну історію. Опціонально можна додати Introduction (Cover) Letter та резюме (CV).
Основна мета другої категорії документів продемонструвати фінансовий стан особи, що бажає отримати громадянство. Найважливіший критерій їх оцінки це достовірність, оскільки держава не буде ризикувати своєю програмою через ненадійних заявників. Прозорість та транспарентність фінансових активів, що входять до країни буде відстежуватися не тільки в середині, а й міжнародними регуляторами зовні.
Зловживання громадянством за інвестиції може обернутися для будь-якої держави санкціями та репутаційними скандалами. Наприклад, у через серйозні порушення системою Citizenship by Investment з 1 листопада 2020 року Кіпр призупинив програму «золотих паспортів». Було виявлено корупційний механізм, який у наслідку привів до відставки голови кіпрського парламенту Дімітріса Сіллоріса.
Документи, що підтверджують відповідність обраній програмі інвестицій становлять перелік, який кожна держава затверджує окремо. Серед найпоширеніших це довідка про несудимість заявника та всіх членів сім’ї, що досягли віку кримінальної відповідальності. Потрібно довести, що майбутній громадянин немає проблем з законом, тому що ці дані обов’язково будуть враховувати при аналізі справи особи.
Міжнародний страховий поліс для всіх учасників заяви має бути наявним. Окрім цього, в деяких країнах вимагаються медичні довідки, наприклад, тест на ВІЛ-інфекцію або туберкульоз. Наприклад, якщо при отриманні громадянства Об’єднаних Арабських Еміратів під час обов’язкового медичного обстеження, у потенційного громадянина буде виявлено захворювання з переліку недопустимих, його заява буде відхилена.
Якщо було обрано придбання або оренда нерухомості як варіант інвестиції необхідно надати догорів оренди або придбання. Важливо підтвердити рух коштів по цій транзакції (тобто показати, що угода виконана). Можливо також додати рекомендаційний лист від агента нерухомості.
Терміни
Країни карибського басейну надають одні з найшвидших строків отримання.
- Сент-Кіттс і Невіс – до 3 місяців
- Антигуа і Барбуда – від 3 до 5 місяців
- Домініка – від 3 до 5 місяців
- Гренада – 3 до 5 місяців
- Сент-Люсія – 3 до 5 місяців.
Сент-Кіттс і Невіс також має опцію пришвидшеною процедури за 45 днів.
В Європі строки подовжені в зв’язку з посиленою процедурою перевірки. Так, громадянство за інвестиції в Чорногорії можна отримати за півроку, а мальтійський паспорт треба буде чекати від 12 місяців. Хоча, на сьогодні програма Мальти призупинена.
Терміни отримання в кожній країні можуть відрізнятися залежно від обставин, вказаних у справі заявника. Загалом він рахується від подачі повного пакету документів до відповідного департаменту міграційної служби приймаючої держави. Строк розгляду залежить від якості та повноти поданої інформації. Тому радимо ретельно підготуватися і звертатися до нас для отримання обраного громадянства за інвестиції!

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок
КОНТАКТИ
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua
Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua
0 коментарів