+38 (044) 374-50-80 info@4b.ua

Payoneer в Росії 2020: які зміни відбулися і як отримати нову карту сервісу

Виктория Мельник - шеф-редактор блога 4B.ua
Вікторія Мельник
Шеф-редактор
блогe компанії 4B
Дата публікації:

09

липня, 2020
З 27 травня карти Payoneer стали недоступними для жителів Російської Федерації, а вже випущені (для росіян) карти були заблоковані.

Про цю ситуацію стали відомо ще в кінці березня і поступово градус паніки підвищувався. Багато хто подумав, що Payoneer взагалі почав згортати свою діяльність на території РФ.

Зараз паніка вляглася, більш того – з’явилося рішення якомога зберегти пластикові карти Payoneer. Давайте послідовно у всьому розберемося.

А почнемо ми з питання: для кого в Росії актуальний сервіс Payoneer?

Для кого актуальний сервіс Payoneer?

Почнемо з невеликої історичної довідки: сервіс Payonner почав свою діяльність ще у 2005 році як сервіс сприяння транскордонним платежам в сфері B2B. Уже у 2008 сервіс укладає партнерські відносини з великими фрілансерськими платформами й стає посередником для виведення зароблених фрілансерами засобів. Одним з перших партнерів компанії став фотобанк Getty Images (2007 рік).

Далі більше: у 2013 Airbnb обирає Payoneer в якості свого платіжного провайдера. У 2014 в системі з’являються євро і британські фунти, в додачу до американського долара, з яким система працювала від початку. У 2015 Payoneer стає довіреним платіжним провайдером Amazon.

Зараз понад 20 офісів компанії розташовані по всьому світу, включаючи Нью-Йорк і Гонконг, в компанії працює більш як 1500 співробітників, а число клієнтів перевалило за 4 мільйони та неухильно зростає.

Партнеры компании Payoneer - Payoneer в России 2020
У компанії Payoneer понад 2000 компаній-партнерів. У частини з них – виведення коштів на акаунт Payoneer єдиний спосіб отримати зароблені гроші для жителів РФ.

З якими сервісами співпрацює сервіс Payoneer?

Станом на сьогодні у Payoneer понад 2000 партнерів, серед яких світові маркетплейси, маркетинг-платформи, фотостоки, фріланс-платформи та ін. Ось тільки деякі з них:

 • TemplateMonster – магазин з продажу шаблонів для сайтів на WordPress, Joomla, Magento та ін. CMS. У магазину є своя партнерська програма, виплати відсотків в якій, також здійснюється через Payoneer.
 • TeeSping – Print-on-Demand (POD) сайт. Принцип роботи таких сайтів побудований на тому, що Ви можете завантажити дизайн своєї футболки (чашки, худі, майки та ін.), А друкуватися виріб буде тільки коли з’явиться покупець. Відсоток з продажу відправляється на Ваш Payoneer-аккаунт. За таким же принципом працює ще десяток POD-сервісів, найвідоміші з яких: teepublic, RedBubble, Zazzle, society6, ViralStyle та інші.
 • Printful – ще одна POD-платформа, але вона трохи відрізняється від тих, які перераховані в попередньому пункті. Prinful пропонує API, яке дозволяє проводити продажу мерчу безпосередньо з вашого сайту або відомих світових маркетплейсів, серед яких Amazon, Shopify, Etsy та інші.
 • Envato Marketplace – величезний ресурс, де Ви можете продавати і купуватися фото, графіку, музику, відео, шаблони сайтів, плагіни і пресети для програмного забезпечення та багато іншого.
 • DepositPhotos – фотосток, де фотографи можуть продавати свої роботи. Серед подібних ресурсів: iStockDreamstime.
 • Udemy – платформа, де можна продавати свої онлайн-курси, на якій успішно працюють сотні росіян, записуючи курси як російською, так і англійською мовами.
 • Upwork, Fiverr, Freelancer – ​фріланс-платформи, на яких платять за онлайн-роботу. Розмір чека може бути від 5 $ до 500 $ і вище, залежно від платформи та виду робіт. Все зароблене можна виводити на Payoneer з невеликою втратою на % за виведення.
 • SeoClerks і 99designs – ще два ресурси для фрілансерів, які працюють з Payonner, але у кожного з них є своя специфіка. На першому пропонується робота у сфері SEO-просування, другий – ​заточений під дизайнерів.

Ви здивувалися, що не знайшли в цьому переліку Amazon? Про це зараз і поговоримо.

Паника в сети вызванная блокировкой карт payoneer – Payoneer в России 2020
Ось такі повідомлення можна було зустріти в мережі в березні-квітні 2020 після інформації про блокування банківських карт Payoneer в Росії.

Global Payment Service відкрив можливість заробляти на Amazon тисячам росіян

У 2012 році Payonner підключила US Payment Service, що уможливило отримання прямих виплат від американських компаній. Тому якщо Ви сьогодні продаєте товари на Amazon за моделлю Private Label, видаєте Kindle-книги або друкуєте футболки в Merch by Amazon, то отримуєте свої зароблені кошти відразу в Payoneer-аккаунт.

Трохи пізніше система була розширена і нова Global Payment Service вже давала можливість отримувати в євро і британських фунтах безпосередньо від компаній з 34 країн Європи. З 2018 року можна отримувати кошти в китайських єнах, австралійських і канадських доларах. Але Payoneer продовжує розширення сервісу і скоро ми побачимо нові валюти у своєму акаунті.

Потрібно відзначити, що для амазон-підприємців з РФ іншої альтернативи, для отримання коштів від Amazon, крім системи Payoneer просто немає.

Травень 2020: чому були заблоковані карти Payoneer в РФ?

Історія почалася ще в кінці березня. Система Payoneer сповістила своїх клієнтів про те, що з травня їх карти будуть заблоковані. Приклад такого повідомлення Ви можете побачити нижче.

Причина? Російський регулятор сповістив MasterCard, що іноземні емітенти не можуть більше випускати карти для своїх клієнтів з Російської Федерації. Payoneer просто підкорилася цьому рішенню.

пример сообщения от payoneer о блокировке карт клиентов из РФ - Payoneer в России 2020
Приклад повідомлення від Payoneer, в якому повідомляється про майбутні зміни в роботі системи. Такі листи клієнти системи з РФ почали отримувати в кінці березня 2020.
Уже у квітні в мережі вибухнула паніка, багато користувачів сприйняли це повідомлення як блокування Payoneer в Росії. У мережі під будь-яким з повідомлень на сайтах з’являлися маса негативних коментарів.

Згодом пристрасті вляглися, люди вчитались в повідомлення системи та служби підтримки і зрозуміли головне: блокуються лише карти, в усьому іншому система буде функціонувати як і раніше.

Чи були подібні прецеденти в історії платіжного сервісу? Так. Наприклад, у 2011 році регулятор Індії змусив Payoneer згорнути свої послуги. На цей ринок компанія повернулася тільки у 2016 році, коли були чітко прописані умови її роботи з центробанком Індії та банками-партнерами.

Будемо сподіватися, що з часом ситуація зміниться. Але що робити зараз?

Виходи з ситуації, що склалася з картами Payoneer

Варіант №1 Relax. Все в нормі, не потрібно нічого змінювати.

Перший варіант – нічого не робити. Заблоковані лише карти, але Ви як і раніше можете:

 • Отримувати зарахування на свій Payoneer-аккаунт від фріланс-платформ або стоків, на яких продаєте свої роботи;
 • Можете переказувати кошти іншим користувачам Payoneer, як і раніше з 0% комісією;
 • Можете виводити кошти на свій банківський рахунок в банках РФ.

І ось в цьому місці багато хто починає панікувати, тому що є певні переживання про валютний контроль з боку податкових органів РФ.

Згідно з оновленим законодавством РФ, громадяни (фізичні особи) повинні повідомляти податкову службу РФ про рахунки, відкриті за кордоном. Чи є аккаунт Payoneer рахунком в банку? Ні!

Згідно з роз’ясненням служби підтримки Payonеer, Ваші кошти зберігаються на консолідованих (тобто загальних) рахунках, які належать Payoneer. Тобто якщо Ви використовуєте Payonеer, то у Вас НЕМАЄ особистого рахунку (відкритого на Ваше ім’я) в закордонному банку.

Важливо розуміти, що працюючи з Payoneer у Вас не з’являється особистий (іменний) рахунок у закордонному банку. Всі кошти зберігаються на консолідованих рахунках, що належать Payoneer.

Варіант №2: змінюємо платіжну систему.

Цей варіант відмінно підійде тим, хто працює з сервісами, які підтримують кілька платіжних систем. Щось не задалося з Payoneer? Ок, переходимо на PayPal.

Наприклад, так можуть вчинити всі, хто заробляють на 99Designs, Fiverr, Freelancer, Upwork і інших сайтах. Майже всі сучасні онлайн-ресурси працюють з PayPal або іншими системами.

Так, відсотки за виведення коштів будуть трохи вище, але зате з PayPal Ви можете оплачувати ряд послуг і товарів в інтернет без карти. Але, звичайно ж це не вирішує питання карти.

Звичайно, цей варіант не підійде амазонщикам і тим, хто звик подорожувати або бажає знімати готівку з банкоматів. Але для них є варіант №3.

Варіант №3: міняємо країну проживання (НЕ буквально)

Суть третього варіанту надзвичайно проста: Вам потрібно змінити адресу проживання в акаунті Payoneer.

І так, це той єдиний варіант розвитку ситуації, який дозволить зберегти доступ до пластикової картки Payoneer, а не тільки до самого аккаунту.

Відразу відповімо на кілька запитань:

Питання №1: Чи спрацює це?
Відповідь: Так, про це вказано на сайті Payoneer. Далі цитата:

“Якщо Ви проживаєте в країні, відмінній від тієї, яка була вказана при реєстрації, Ви можете зв’язатися з нами для зміни адреси у Вашому акаунті Payoneer.”

Питання №2: Чи можна зробити це нікуди не виїжджаючи та не змінюючи ні прописку, а ні громадянство?
Відповідь: Так. Зараз розповімо про все докладніше.

Как получить карту payoneer на новый адрес вне РФ – Payoneer в России 2020
На сайті Payoneer підтверджено, що Ви можете змінити адресу в акаунті та отримати нову пластикову карту MasterCard.

Оренда BusinessPlace – розв’язання проблем з Payoneer картами для РФ

Нещодавно компанія 4В запустила послугу “Оренда BusinessPlace”, яка може стати вирішенням проблеми з блокуванням карт Payoneer в РФ, а також для тих, хто хоче почати Amazon-бізнес, але не може зробити це зі своєї країни.

Як працює послуга “Оренда BusinessPlace?”

Щоб отримати можливість перевипустити нову карту Payoneer, Вам потрібно зробити 3 простих кроки:

 • Укласти договір оренди на адресу поза РФ, в нашому випадку це українська адреса офісного приміщення в Києві;
 • Замінити свою адресу в акаунті Payoneer, надавши отримані від нас документи на підтримку сервісу: договір оренди, рахунки за комунальні послуги (utility bill);
 • Після зміни адреси – замовити нову карту Payonner на нову адресу. Конверт з нашою новою картою буде отримано нами та пересланий на Ваш фізичну адресу в РФ.

От і все. Все гранично просто і максимально безпечно: ні на якому з етапів роботи компанія не має доступ ні до вашого облікового запису, ні до Вашої нової пластикової карти (конверт з картою передається вам без розкриття, а карта активується лише з аккаунту).

– Яка вартість послуги?

Все залежить від тривалості оренди – чим довше термін, тим дешевше в розрахунку на місяць вона коштує. Ціна оренди стартує від 10$ на місяць при укладенні договору на 3 роки, до 15 $ в місяць за умови, що договір складається на рік. Оплата відбувається відповідно до терміну договору.

Часті питання стосовно послуги оренди адреси

На сьогодні ми надаємо послугу своїм постійним клієнтам – амазон-підприємцям. Вже було успішно перевипущено понад чотири десятки карт. Надання послуги було тимчасово призупинено у зв’язку з банкрутством WireCard AG (ця проблема не торкнулася РФ, тому що до цього моменту карти Payoneer там вже були заблоковані).

Зараз ситуація нормалізувалася, надання послуги було відновлено і ми готові відповісти на найчастіші запитання:

– Які документи потрібні для оформлення послуги?

– Вам необхідно буде надати скан-копію паспорта, адресу електронної пошти та свою фізичну адресу (індекс, місто, вулиця, будинок, квартира) для пересилки Вам карти Payoneer, коли вона буде перевипущена.

– Чи можна оформити послугу віддалено?

– Так звичайно. Всі документи підписуються за допомогою сервісу DocuSign і пересилаються електронною поштою, нема потреби приїжджати в Україну і відвідувати наш офіс.

– Коли я зможу отримати нову Payoneer-карту?

– Найшвидше – тиждень, але в середньому це 2-3 тижні.
Багато в чому це залежить від Вас: як швидко Ви підпишете договір оренди (підписується онлайн), як швидко зміните адресу в акаунті Payoneer і дасте запит на випуск нової карти.

– Як можна оплатити послугу?

– Як правило у тих, хто замовляє оренду BusinessPlace, вже є Payoneer-акаунти, тому найпростіший спосіб – Payoneer-переклад з 0% комісією. Якщо у Вас ще немає Payoneer, ми можемо виставити рахунок на оплату.

– Чи прийме Payoneer мою нову орендовану адресу?

– Перед запуском послуги ми провели ряд успішних тестів і самостійно переконалися в працездатності послуги. Payoneer приймає адресу BusinessPlace в якості адреси реєстрації та відправляє на нього банківські картки, які ми пересилаємо замовникам.

– Що я отримую орендуючи BusinessPlace?

– У вартість послуги входять:

 • Завірений двомовний договір оренди;
 • Utility Bill за адресою BusinessPlace;
 • Переадресація кореспонденції на Вашу поштову адресу;
 • Ми також здійснюємо підтвердження Вашої адреси в разі звернення від платіжної системи або контрагента.

Залишилися додаткові питання? Заповнюйте форму за цим посиланням >> , в полі для коментарів вкажіть свої питання і наші експерти зв’яжуться з Вами, щоб на них відповісти.

На закінчення: чи потрібна Payoneer карта?

У більшості випадків – ні. Доступ до Payoneer аккаунту дає можливість продовжувати отримувати виплати від зарубіжних сайтів або партнерів, переказувати кошти іншим користувачам Payoneer або виводити їх на рахунки в російських банках. Але …

Які переваги забезпечує карта Payoneer:

 • Можливість робити покупки або платежі онлайн, прив’язавши карту до своїх улюблених сервісів;
 • Можливість розплачуватися карткою в торговельній мережі на території Російської Федерації. Про це прямо вказано на сторінці підтримки сервісу: “Чи можна продовжувати користуватися картами Payoneer в Російській Федерації? – Так, карти Payoneer, випущені за межами Російської Федерації, як і раніше можна використовувати для здійснення покупок на території Російської Федерації.”
 • Знімати кошти в банкоматах російських банків. Але не варто забувати про поправку закону ФЗ-115 і «Росфінмоніторинг». Відповідно до цієї поправки, яка набрала чинності в червні 2019 року, власники банкоматів повинні протягом 3-х робочих днів з дня транзакції повідомити в «Росфінмоніторинг» дані про цю операцію. Ніяких штрафів і санкцій не передбачено, інформація поки тільки накопичується, але про це краще пам’ятати.
 • Можливість подорожувати по всьому світу, використовуючи карту Payoneer як платіжний засіб або знімати готівку в банкоматах. Наприклад, на відпочинку в Туреччині Ви можете знімати кошти з Payoneer карти відразу в доларах США. Подібні операції підтримують апарати банків Ziraat, Garanti, TEB і DenizBank, комісія складе всього 3 – 5%.

Чи потрібна Вам карта Payoneer чи ні – Ваш вибір. Якщо Ви вирішите відновити доступ до заповітного банківського пластику – звертайтеся, ми допоможемо вирішити це питання. Для цього достатньо заповнити форму на цій сторінці >> і наші експерти зв’яжуться з Вами для консультацій.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваш надійний партнер по реєстрації та супроводу бізнесу за кордоном, підготовці фінансових звітів та аудиту, реєстрації торгових марок

РОЗДІЛИ САЙТУ

ПРО КОМПАНІЮ

Учасник міжнародної мережі постачальників послуг:

КОНТАКТИ

Офіс в Україні:
Київ, вул. Парково-Сирецька, 4В
Тел.: +380 (44) 374-50-80
Email: info@4b.ua

Офіс в США:
26 Diplomat Parkway Unit CU2-15 Hallandale, FL 33009
Тел.: +1 609 775 99 04
Email: usa@4b.ua