«Готові комплекти документів» vs Індивідуальні податкові рішення

Час читання: 5 хвилин

Цей матеріал був наданий нашим партнером – Артемом Кузьміних – засновником та керуючим партнером компанії «Кузьміних і партнери». Крім того, Артем є:

  • провідним експертом з податкового планування в Росії;
  • викладачем РАНГтДС при Президентові РФ і НДУ ВШЕ;
  • автором унікальних рішень і авторських методик податкової оптимізації (більше 22 років досвіду практичної роботи);
  • автором більше 80 статей з податкового планування для провідних видань ( «Економіка і життя», «Фінансовий директор», «Консультант», «Розрахунок», «Перевірка в компанії», «Довідник економіста», «Управлінський облік і фінанси», «Податкові спори »,« Практичне податкове планування »та ін.).

Серед його клієнтів – тисячі компаній всіх галузей від Сахаліну до Калінінграда, серед яких компанії сфери виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, будівництва, послуг населенню та B2B сфери. Авторські практичні семінари Артема Кузьміних з податкового планування відвідало понад 40 тис. представників великих і середніх підприємств Росії.

Розповіли вчора історію. Власник бізнесу сходив на якийсь семінар. Звичайно, сплатив за нього пристойну суму, ну і, як водиться, купив там пропоновані «коробкові продукти», горезвісний «готовий комплект документів» … По 100 тисяч люди залишають за раз. Власнику все сподобалося, свою проблему вирішив …

А тепер – чому це не так? І чому це ілюзія і, навпаки, можлива причина і початок проблем.

Чому “готовий комплект документів” – шлях в нікуди?

Тому що купив він «типізовану» схему (Б’ємось об заклад, що на тому самому семінарі йому про це не сказали і навіть не знають там таких слів? Ніхто, крім нас, вам про це і інших важливих термінах податківців і не розповість!) А це означає, що податківці про неї знають, і більш того – зобов’язані такі схеми виявляти і донараховувати податки, є у них на це KPI, і плани зверху спускаються.

«Типізована» – означає, розроблена методика виявлення і доведення таких схем, склалася стійка судова практика. Схема тут може бути будь-яка з ходових – ІП-Керуючий, виробничий кооператив або учнівський договір, давальницька або агентська схема, і навіть «зворотня агентська схема» … Власне, більше у них на цих семінарах нічого і немає.

ІП-Керуючий в кращих традиціях буде і засновником керованої ним компанії, і колишнім її гендиректором, отримувати оплату він буде по щомісячним актам, а винагорода буде визначатися як фіксована сума, або відсоток від виручки, або погодинна оплата, або «щомісяця в акті визначається різна сума за підсумками місяця і угодою сторін незалежно ні від чого».

Не існує такого поняття як “ідеальний комплект документів”, який влаштує будь-який бізнес. Всі рішення подібних документів вже давно відомі податківцям.

Відповідно, власник бізнесу міг би взагалі не мати ніякого «ідеального комплекту документів – комар носа не підточить!», який у півкраїни один і той самий. І заощадити на ньому гроші (як і на тому самому семінарі). Тому що податківці до нього «не прийдуть» і не «запитають», або «прийдуть» і «запитають», але тоді «ідеальний комплект документів» вже не допоможе – він один на всю країну, вже відомий податківцям напам’ять, його наявність як раз і доведе, що це – схема.

Далі – ст. 54.1 ПК РФ, перекваліфікація в трудові відносини або визнання витрат необгрунтованими/документально не підтвердженими.

Індивідуальне податкове рішення – система з безлічі “цеглинок”

Ми – про інше. Ми за індивідуальні податкові рішення. Хоча, звичайно, вони і використовують стандартні цеглинки. Але ви ж розумієте різницю між стандартною цеглинкою і побудованим із безлічі цегли будинком за індивідуальним проектом? По-перше, будинком, по-друге, за індивідуальним проектом.

Як можна говорити про те, що людина вирішила свою проблему, купивши стандартну цеглинку? Він чи фанат/колекціонер цегли? Ви не відчуваєте тут підстви? Йому ж будинок потрібен, а йому «впарили» цеглу зі знижкою по акції для учасників семінару, тільки сьогодні!

Просто він ще не знає про це (як майбутні фанати айфонів/інших смартфонів в 2006 році не знали, що їм потрібен айфон/андроїд, і прекрасно тикали в свої кнопкові «розкладушки»), а на тому самому семінарі йому хіба про це розкажуть? Вони там будинок не вміють будувати, у них машина цегли не розвантажена у дворі стоїть, і потрібно їх позбутися. Тим більше, що більшість там взагалі биті вже давно …

Наша мета – знати, як працюють податківці і податковий контроль, і будувати моделі, виходячи з цього так, щоб ми податківцям були не цікаві. «Ми хочемо про вас забути», як образно, але щиро сказав один високопоставлений податківець недавно на вебінарі. Так давайте ж їм допоможемо в цьому! І не знадобиться вам «готовий комплект документів – комар носа не підточить!» Хоча, звичайно, документи ми теж робимо, ось тільки індивідуально, а не один пакет на всю країну продаємо.

“Рішали”, “податкові адвокати” та інші пережитки старих підходів повинні залишитися за бортом вашого бізнесу

А конкуренти так не вміють. Решта на цьому ринку або не про податки, і в назві податки згадуються для маркетингу, або продають непотрібні і навіть шкідливі, оскільки розтиражовані і «типізовані», «готові рішення».

Окремий сектор – «рішали» ( «занести» до податкової/поліції/суду) – давайте навіть не будемо принижувати один одного серйозним обговоренням того, наскільки це зараз працює в податковій сфері. Далі йдуть «податкові адвокати», судові юристи, завдання яких – відбити в суді хоч якусь частину того, що податкова вже донарахувала, і то у них це вже більше не виходить (див. практику по ст. 54.1). Ну і, мабуть, найчисленніші просто «рухають» клієнтам свої одноденки і обнал.

Розробка індивідуального податкового рішення починається з аналізу, який може провести тільки висококласна команда, що володіє ситуацією і необхідними навичками. Мало хто може похвалитися такою командою, у нас вона є.

Команда екстра-класу – запорука успіху в пошуках вдалого податкового рішення

Наші рішення – оригінал. Нас багато хто намагається (безуспішно) імітувати. Це нескладно відстежити за програмами семінарів в інтернеті. Наша пропозиція – превентивні заходи податкової безпеки, основані на нестандартних підходах, з урахуванням сукупності норм права і практики податкового адміністрування.

Для таких послуг, як наприклад, наш експрес-аналіз, потрібна команда екстра-класу. Такий аналіз може робити тільки той, хто дуже глибоко володіє темою.

Наша команда підібрана так, що може робити саме «експрес» – у кожного унікальна спеціалізація. Зробити цю роботу швидко і пояснити зрозуміло за кілька годин – це рівень вищої майстерності. Набагато частіше відбувається так, що нормальний фахівець буде сам тиждень тільки розбиратися. Ми сильні саме командою фахівців, яка зробить це за 2-3 години.

Це вам не «готовий пакет документів» на семінарі продавати.

«Коробкові продукти» побудовані на сукупності норм права і тому створюють ілюзію правильного рішення. Однак вона розбивається об «умисне спотворення інформації про факти господарського життя» (ст. 54.1 ПК РФ). «Коробковий продукт», як і «паперовий ПДВ», завжди відрізняється ідеальним пакетом документів, що відповідає законодавству.

Але і той, і інший слугує лише для морального заспокоєння. Це лише тимчасове рішення – а значить, і не вирішення зовсім.

«Коробкові продукти» можна продати тільки учасникам семінарів, які не є фахівцями в сучасному податковому плануванні – просто тому, що це не їх бізнес, і вони не можуть весь час приділяти тільки йому (а ми можемо і так і робимо). Податківцям їх «продати» не вийде – бо це якраз їх «бізнес», схеми «типізовані», KPI по їх виявленню встановлені, плани зверху спущені і повинні бути виконані.

«Коробкові продукти» і «готові комплекти документів» давно не працюють. Працюють індивідуальні податкові рішення.

корисні матеріали в нашому блозі

Wish – нова e-commerce платформа. Для кого потенційно цікава та як з нею працювати?

Wish – нова платформа, що продає 1,7 мільйона товарів на день. Різноманітні функції реклами, постійна підтримка продавців та реальна можливість продавати на весь світ – все це чекає на продавців Wish вже зараз.

читати далі
Попередній пошук за ТМ: Чи не зайве витрачання грошей?

Навіщо, в принципі, проводити такий попередній пошук по ТМ? По-перше, важливо зазначити, що власники торгових марок мають повну монополію на вже зареєстровану ТМ. А отже схожі марки можуть отримати відмову в реєстрації.

читати далі
Альтернативні способи захисту порушених прав на торговельні марки в мережі Інтернет: UDRP, UA-DRP та інші

Розбираємо Єдину політику розгляду спорів щодо доменних імен (UDRP) та інші альтернативні процедури вирішення доменних спорів. А також приклади недобросовісного використання чужого зареєстрованого позначення в якості домену.

читати далі